Rady a tipy

Rozměry VESTAVĚNÉ SKŘÍNĚ skříně:

 • Výška – max. 275 cm. V případě vyšších stropů bytů řešíme nástavcem, který se na skříň nasune. (Proč? Deskový materiál LTD je vyráběn v rozměrech 280 x 207 cm.)
 • Šířka – prakticky neomezená. Šířku jednoho modulu doporučujeme minimálně 50 cm a maximálně 100 - 110 cm. U knihoven a archivních skříni by maximální šířka neměla přesahovat 60 cm - vzhledem k váze knih, papíru, šanonů atd. Mohlo by dojít k prohnutí polic.
 • Hloubka - u vestavěných šatních skříní při použití posuvných dveří je optimální hloubka 65 – 70 cm. Od celkové hloubky je totiž nutno odečíst 10 cm na posuvné dveře. V případě dveří s klasickým pantem je dostatečnou hloubkou 60 cm.

Materiály:

Materiálů je dnes na trhu mnoho, základními pro vestavěné skříně je dýha a lamino.
Dýha nebo lamino?
Vzhledem k cenovému rozdílu a vysoké kvalitě dnes používaných materiálů doporučujeme lamino (LTD). U mnoha dekorů je vzhledový rozdíl mezi těmito materiály téměř k nepoznání. Výrobci LTD neustále nabízejí nové a nové dekory, které odpovídají světovým módním trendům v nábytku.

Rámy posuvných dveří:

Ocelové nebo hliníkové? Jednoznačně hliníkové. Garantují tichý posun posuvných dveří a delší životnost. Vypadají moderně a elegantně. Nabízejí větší technologické možnosti - např. dají se ohýbat, což je možné použít u horizontálního dělení, které lze tvarovat např. do vlnitého tvaru.

Naše firma dokáže nabídnout posuvné dveře pro vestavěné skříně v hliníkovém rámu za ceny, za které ostatní výrobci nabízí méně kvalitní ocelové rámy!

Jak porovnat cenové nabídky od různých výrobců?

 • Vždy porovnávejte konečnou cenu nikoliv výši slevy. Velice často konečná cena bez slevy může být nižší, než ta s 50 % slevou.
 • Je třeba si dávat také pozor, zdali se cenové nabídky vztahují na skříně ve stejném provedení - pokud požadujete u skříně strop, dno a také hliníkový rám u dveří, je třeba porovnávat pouze cenové nabídky zahrnující tyto parametry a materiály. Pokud Vám někdo vnucuje jiné řešení, může to znamenat, že není schopen Váš požadavek realizovat a snaží se přijít na jiné, často levnější a méně kvalitní provedení.
 • Pokud porovnáváte 5 - 6 cenových nabídek, kdy většina se pohybuje v rozmezí např. 25 - 30 tis. Kč a jedna vychází na 18 tis. Kč, měli byste se zamyslet, proč je mezi ostatními nabídkami a touto jedinou tak velký cenový rozdíl, a zdali Vám stojí za to takový riskantní pokus podstoupit.

Jak sestavit vlastní novou vestavěnou skříň?

V případě klasické šatní nebo policové skříně se prosím inspirujte našimi hotovými moduly. Jedná se o nejčastěji používané kombinace šatních tyčí, polic, zásuvek a košů.

Samozřejmě je můžete libovolně kombinovat a rozměry skříně upravovat Můžete také přidat nebo ubrat počet polic a jednotlivé moduly svisle dělit.

Tyto moduly zvolilo už před Vámi tisíce spokojených zákazníků.

Jaká je doporučena šířka dveří?

Minimum: Vzhledem k zajištění stability by šířka posuvných dveří neměla být menší než 45 – 50 cm.
Maximum: Pro standardní provedení doporučujeme maximální šířku 120 cm. Pro širší dveře, např. 160 cm, je třeba počítat s větší celkovou váhou dveří a je důležité se ujistit, zda je možné tak velký komponent dopravit na místo montáže (je třeba vzít v úvahu šířku výtahu, číslo poschodí, počet záhybů chodeb v budově atd.)

Pro dveře s výplní typu lacobel, matelac, connex a ostatní skla doporučujeme maximální šířku 80 cm. Tabule skla mívají rozměr 255 cm (výška) x 160 cm (šířka). Šířka dveří do 80 cm umožňuje z jedné tabule vyrobit dvoje dveře. U šířky dveří jako např. 85 cm je potřeba použít celou tabuli 255 x 160 cm, což jednoznačně navýší cenu.

Jak zvolit správného dodavatele?

Toto rozhodnutí necháme na Vás. Nechceme Vás „nechtěně“ navádět na naši společnost.

Doporučujeme zvolit firmu, která nabízí velký výběr materiálů a má vlastní vzorkovou prodejnu nebo studio. Právě tam můžete na vlastní oči posoudit kvalitu nabízených výrobků a v případě nutnosti můžete nejen telefonicky či e-mailem, ale i osobně vše dořešit se zaměstnancem firmy.

Pokud zvolíte výrobce TRUNN s.r.o. máte jistotu, že jste se obrátili na zkušeného partnera, který nabízí své výrobky ve výborné kvalitě za opravdu férové ceny. K tomu poskytujeme téměř neomezenou škálu materiálů pro výrobu vestavěných skříní, posuvných dveří a kuchyní na míru.

Nejčastější chyby

 • Pokud nejste omezeni prostorem, volte spíše větší hloubku skříně, např. 70 nebo dokonce 75 cm (optimální minimum je 65 cm). Menší hloubka skříně s posuvnými dveřmi na ramínka (např. 55 cm) vyžaduje neustálou pozornost při zavírání dveří. Dokonce se může stát, že by posuvné dveře při otevírání či zavírání utrhly knoflík u rukávu, který bude mít tendenci vyčnívat ze skříně.
 • Nenechte se zcela na 100 % ovlivnit prodejcem s výběrem materiálu, ale dejte také na vlastní vkus a osobní dojem. Ta skříň je přece pro Vás a Vy se na ni budete dennodenně dívat.
 • Nešetřete na materiálu, pokud máte křivou podlahu a strop. Skříň nemusí mít stropní desku a dno v případě, že rozdíl mezi výškou skříně na jedné a druhé straně nepřesahuje 5-10 mm. V opačném případě mohou nastat problémy s posuvem dveří.

Jak rychle pořídit vestavěnou skříň?

 • Změřte obyčejným metrem šířku a výšku prostoru, ve kterém chcete novou skříň umístit.
 • Stanovte optimální hloubku – pro šatní skříň s tyčí na ramínka doporučujeme cca 65 cm.
 • Připravte si obecný seznam věcí, které do skříní chcete ukládat.
 • Nechte si udělat předběžnou kalkulaci a 3D počítačový návrh.
 • Nyní Vám zbývá objednat si závazné zaměření a podepsat objednávku.

Máte-li nějaké dotazy nebo potřebujete s něčím poradit, neváhejte nás kontaktovat:

 • E-mailem: obchod@trunn.cz
 • Telefonicky: 606 112 100
 • Osobně: vyberte si pobočku zde